Warsztaty terenowe w Krakowie PDF Drukuj Email
czwartek, 19 maja 2011 20:13

Integracyjne warsztaty terenowe w Krakowie

7 maja grupa uczniów PG nr 1 wraz z podopiecznymi ŚDS wyruszyła do Krakowa ,
aby wziąć udział w integracyjnych warsztatach terenowych. Impreza była częścią projektu „Baw się i Ty, z pomocą zawsze My!”, który polega  na cotygodniowych spotkaniach biblioterapeutycznych gimnazjalistów z ich niepełnosprawnymi przyjaciółmi.

Warsztaty odbyły się dzięki grantowi   z programu „Młodzież w działaniu”. Wspólne zwiedzanie grodu Kraka było okazją do poznania specyficznych potrzeb niepełnosprawnych i nie chodzi wyłącznie o bariery architektoniczne. Najtrudniejsze do pokonania są nasze zahamowania. Kto by się spodziewał, że wąska brama,  krawężnik czy zakupy są przyczyną lęku? Nieoczekiwane reakcje niepełnosprawnych zaskakiwały, ale i uczyły wrażliwości oraz empatii.

Impreza była bardzo udana dzięki sprzyjającej aurze, licznym atrakcjom,
ale i niewyreżyserowanym sytuacjom. Kiedy oczekiwaliśmy na wejście do Katedry Wawelskiej, wyszedł z niej Kardynał Dziwisz i pobłogosławił nas. Podczas rejsu Wisłą zepsuł się mechanizm napędzający statek i musieliśmy awaryjnie wyjść na brzeg, co zauważyli reporterzy TVN 24 i przeprowadzili z nami wywiad. Spotkaliśmy też Smoka Wawelskiego i średniowiecznego rycerza. Nie wierzycie?

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Poprawiony: poniedziałek, 19 września 2011 12:31